Paralymics in Tokio van start

Geplaatst op 25 augustus 2021, 06:55 uur door de redactie.

Na een jaar uitgesteld te zijn zoals alle sportevenementen is op 24 augustus de Paralympische Spelen in Tokio geopend met de prachtige openingsceremonie in het stadion van Tokyo. Fleur Jong en Jetze Plat droegen de Nederlandse vlag tijdens de openingsceremonie.

De Paralymische Spelen duurt tot zondag 5 september. Er doen in totaal 4.400 sporters uit 133 landen mee met 22 sporten met 540 evenementen in 21 stadions.

Paralympics 2021 TeamNL

In totaal komen er 73 atleten uit voor Nederland waarvan 42 vrouwen en 31 mannen zijn. Voor 33 van hen doen voor het eerst mee aan de Paralymische Spelen.

Atletiek

Fleur Jong (100 meter, verspringen T64), Kimberly Alkemade (100 meter, 200 meter T64), Marlene van Gansewinkel (100 meter, 200 meter, verspringen T64), Lara Baars (kogelstoten F40, discuswerpen F40), Nienke Timmer (100 meter, 200 meter T35), Nikita den Boer (1.500 meter, 5.000 meter, marathon T54), Amy Siemons (100 meter T34), Salima Rozema (verspringen T20), Noëlle Roorda (speerwerpen F46), Fleur Schouten (100 meter, verspringen T63), Cheyenne Bouthoorn (100 meter, 200 meter T36), Olivier Hendriks (100 meter T64, 400 meter T62), Joël de Jong (100 meter, verspringen T63), Kenny van Weeghel (100 meter, 400 meter, 800 meter T54), Levi Vloet (200 meter T64), Take Zonneveld (kogelstoten F40), Ranki Oberoi (verspringen T20)Kimberly Alkemade (100 meter, 200 meter T64), Marlene van Gansewinkel (100 meter, 200 meter, verspringen T64), Lara Baars (kogelstoten F40, discuswerpen F40), Nienke Timmer (100 meter, 200 meter T35), Nikita den Boer (1.500 meter, 5.000 meter, marathon T54), Amy Siemons (100 meter T34), Salima Rozema (verspringen T20), Noëlle Roorda (speerwerpen F46), Fleur Schouten (100 meter, verspringen T63), Cheyenne Bouthoorn (100 meter, 200 meter T36), Olivier Hendriks (100 meter T64, 400 meter T62), Joël de Jong (100 meter, verspringen T63), Kenny van Weeghel (100 meter, 400 meter, 800 meter T54), Levi Vloet (200 meter T64), Take Zonneveld (kogelstoten F40), Ranki Oberoi (verspringen T20)

Badminton

Megan Hollander (enkelspel SU 5)

Boccia

Daniel Perez (BC1)

Paardensport dressuur

Rixt van der Horst (Grade III, team en individueel), Frank Hosmar (Grade V, team en individueel), Maud de Reu (Grade III, individueel), Sanne Voets (Grade IV, team en individueel)

Roeien

Annika van der Meer (PR2Mix2x), Corné de Koning (PR2Mix2x)

Rolstoelbasketbal

Anouk Taggenbrock, Ilse Arts, Sylvana van Hees, Lindsay Frelink, Jitske Visser, Julia van der Sprong, Bo Kramer, Xena Wimmenhoeve, Cher Korver, Saskia Pronk, Carina de Rooij,Mariska Beijer

Rolstoeltennis

Diede de Groot (enkel- en dubbelspel), Aniek van Koot(enkel- en dubbelspel), Tom Egberink (enkel- en dubbelspel), Maikel Scheffers (enkel- en dubbelspel), Ruben Spaargaren (enkel- en dubbelspel), Carlos Anker (enkel- en dubbelspel), Sam Schröder (enkel- en dubbelspel quads), Niels Vink (enkel- en dubbelspel quads)

Tafeltennis

Frederique van Hoof (enkelspel klasse 8, teams 6-8), Kelly van Zon (enkelspel, klasse 7, teams 6-8)

Triatlon

Frederique van Hoof (enkelspel klasse 8, teams 6-8), Kelly van Zon (enkelspel, klasse 7, teams 6-8)

Wielrennen

Jennette Jansen (tijdrit weg en wegwedstrijd WH4), Chantal Haenen (tijdrit weg en wegwedstrijd WH5),Caroline Groot (tijdrit baan en achtervolging baan WC5), Larissa Klaassen/Imke Brommer (tijdrit baan en achtervolging baan WB), Alyda Norbruis (tijdrit baan en achtervolging baan WC2), Jetze Plat (tijdrit weg en wegwedstrijd MH4), Mitch Valize (tijdrit weg en wegwedstrijd MH5), Tim de Vries (tijdrit weg en wegwedstrijd MH5), Daniel Abraham (tijdrit weg en wegwedstrijd, achtervolging baan MC5), Vincent ter Schure/Timo Fransen (tijdrit weg en wegwedstrijd, achtervolging baan MB), Tristan Bangma/Patrick Bos (tijdrit weg en wegwedstrijd, achtervolging baan MB)

Zwemmen

Rogier Dorsman (100 vlinder S11, 100 rug S11, 100 school SB11, 400 vrij S11, 200 wissel SM11),Thomas van Wanrooij (100 rug S13, 100 school SB13, 200 wissel SM13), Bas Takken (100 rug S10, 100 vrij S10, 400 vrij S10, 200 wissel SM10),Marc Evers (100 rug S14, 100 vlinder S14, 100 school, SB14, 200 wissel SM14),Tim van Duuren (100 school SB8), Thijs van Hofweegen (100 rug S6, 100 vrij S6),Querijn Hensen (100 rug S10, 50 vrij S10),Liesette Bruinsma (50 vrij S11, 100 school SB11, 100 vrij S11, 400 vrij S11, 200 wissel SM11), Chantalle Zijderveld (50 vrij S10, 100 school SB9, 100 vrij S10, 100 vlinder S10, 200 wissel SM10), Lisa Kruger (100 rug S10, 100 school SB9, 100 vrij S10, 200 wissel SM10)

Paralympics programma

Het is een uitgebreid programma van de Paralympische Spelen 2021 dat we het niet in dit artikel kunnen verwerken. We verwijzen je om het volledige programma van de Paralympics te bekijken naar de website van TeamNL.org

Medaillespiegel Paralympische Spelen 2021

Bekijk hieronder de medaillespiegel Paralympische Spelen 2021.

#LandGoudZilverBronsTotaal
1.China593732128
2.Groot-Brittannië29232779
3.Russisch Paralympisch Comité24143371
4.Verenigde Staten22231358
5.Oekraïne14301862
6.Brazilië14101539
7.Australië13211953
8.NEDERLAND139839
9.Italië11181443
10.Azerbeidzjan100414

Live Paralymics 2021 kijken

De NOS zendt via NOS.nl vier livestreams de wedstrijden van de Nederlandse sporters op de Paralymics uit. Daarnaast is er dagelijks een Paralymisch journaal van zeven minuten op NPO1 om 20.25 na het journaal van achtuur.

Op NPO2 is er dagelijks na Nieuwsuur om circa 22.00 uur een programma van 25 minuten met als vaste studiogasten rolstoeltennisster Jiske Griffioen, rolstoelbasketballer Marc van de Kuilen en parazwemmer Simon Boer.

Start met daten Inloggen


Beeld: Mrsiraphol
Deel dit artikel:      

Andere blogs die je kunt lezen